نمونه سوال رشته صنایع شیمیایی

دانلود نمونه سوال عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی سال دهم همراه با جواب

دانلود نمونه سوال عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی سال دهم همراه با جواب
دانلود نمونه سوال عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی سال دهم همراه با جواب

نمونه سوال درس عملیات آزمایشگاهی سال دهم رشته صنایع شیمیایی از صفحه 23 الی 26 کتاب درسی همراه با پاسخ تشریحی در ادامه از سایت جم شیمی دانلود نمایید. این سوالات از متن کتاب عملیات آزمایشگاهی دهم صنایع شیمیایی تنظیم و طراحی شده است.

1 – اهمیت بهداشت در محیط زیست چیست؟

2 -آلاینده های محیط زیست را در سه گروه تقسیم بندی کنید؟

3 – جدول تناوبی را بر اساس 2 اصل قرار دادی بنویسید؟

4 – تناوب اول دارای دو عنصر گازی شکل می گیرد آنها را نام ببرید؟

5 – گروه IA یا فلزهای قلیایی را توضیح دهید؟

 

جوابهای سوالات
1 – بهداشت در محیط کنترل عواملی است که بصورتهای مختلف در حفظ محیط زیست و سلامت انسان تاثیر می گذارد و هدف ان حفظ محیط زیست از آلودگی برای نسل های کنونی ، آینده و تامین شرایط رفاهی مناسب برای ادامه حیات انسانهاست.

2 – آلاینده های زیست شناسی : عوامل این گزوه را انواع مختلف میکروار گانیسم ها تشکیل می دهند گرچه اغلب میکروب های گانیسم ها برای سلامت انسان بی ضرر یا کم ضررر هستند و بصورت غیر آسیب زا و حتی مفید ، برای اعمال حیاتی انسان در محیط آزادانه زندگی می کنند
آلاینده های شیمیایی: عوامل این گروه عناصر و ترکیبات شیمیایی هستند این عناصر و ترکیبات پس از ورود به بدن انسان و سایر موجودات زنده اختلالاتی را به وجود می آورند هر موجود زنده بصورت طبیعی به عناصر و برخی ترکیبات شیمیایی نیازمند است اما ورود بیش از حد آنها آثار نامطلوبی بر جا می گذارد .

آلاینده های فیزیکی: صدا، گرما، سرما و رطوبت ، روشنایی پرتوها و … از عوامل زیان آور فیزیکی شناسایی می شوند. این عوامل در محیط های مختلف کار وجود دارند و در صورتیکه افراد حین کار بیش از حد مجاز و به مدت طولانی و حتی در بعضی موارد استثنایی در کوتاه مدت هم در معرض این آلودگی ها قرار گیرند. عوارض، ناراحتی ها و بالاخره بیماریهایی در آنها بروز خواهد کرد .

3 – 1 ) عنصرها بر حسب افزایش تدریجی جرم اتمی انها در ردیف های کنار یکدیگر قرار می گیرند
2 ) عنصرهایی که در یک گروه زیر یکدیگر قرار می گیرند باید خواص نسبتا مشابه داشته باشند

4 – هیدروژن ( H ) هلیم ( He )

5 – این گروه ها با اتم هایی چون لیتیم و سدیم ، پتاسیم آغاز می شوند د رهمه اتمهای این گروه در لایه آخر تنها یک الکترون قرار داد که در واکنش با عنصرهای دیگر این الکترون را به آسانی از دست می دهند و به یونی با بار مثبت 1 تبدیل می شوند . همه این عنصرها واکنش پذیری شدیدی با آب داشته و خاصیت فلزی قوی از خود نشان می دهند.

برای دانلود نمونه سوال عملیات آزمایشگاهی در صنایع شیمیایی سال دهم همراه با جواب در قالب یک فایل PDF روی لینک های دانلود کلیک کنید.

4.9/5 - (275 امتیاز)
لینک های دانلود
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا