خانه / مقالات شیمی / مقالات شیمی دانشگاهی / دانلود مقاله کامل طرح پژوهشی کریوالکترون میکروسکوپی جایزه نوبل شیمی 2017

دانلود مقاله کامل طرح پژوهشی کریوالکترون میکروسکوپی جایزه نوبل شیمی 2017

دانلود مقاله کامل طرح پژوهشی کریوالکترون میکروسکوپی جایزه نوبل شیمی 2017
دانلود مقاله کامل طرح پژوهشی کریوالکترون میکروسکوپی جایزه نوبل شیمی 2017

کریوالکترون میکروسکوپی عنوان طرح پژوهشی برنده جایزه نوبل شیمی سال 2017 می باشد.کریوالکترون میکروسکوپی Cryo-electron microscopy cryo-EM نوع خاصی از میکروسکوپ الکترون عبوری (TEM) می باشد که برای بررسی و شناسایی نمونه های زیستی در دماهای پایین استفاده میشود.

این روش تصویربرداری از بیومولکول ها را ساده سازی کرده و بهبود می‌بخشد.تا چند دهه گذشته میکروسکوپ‌های الکترونیکی تنها قادر بودند که اجسام مرده را تنها به صورت دوبعدی نمایش دهند. تلاش این سه دانشمند و همکارانشان سبب شد تا دانشمندان بتوانند با استفاده از میکروسکوپ الکترونی اجسام مولکولی و اجزای سلولی را زنده، با حفظ ساختار اصلی آنان و به صورت سه‌بعدی مشاهده کنند.

این ابداعات و اکتشافات به دانشمندان علوم زیستی و شیمیایی کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به بررسی مولکول‌های زیستی بپردازند. آگاهی یافتن از چگونگی کارکرد مولکول‌های زیستی می‌تواند اثرات بزرگی بر پیشرفت علوم پزشکی، درمان بیماری‌های گوناگون، تولید دارو و توسعه صنایع غذایی داشته باشد.

برای دانلود مقاله کامل طرح پژوهشی کریوالکترون میکروسکوپی جایزه نوبل شیمی 2017  در 7 صفحه به  صورت جامع و کامل و رنگی روی لینک های دانلود کلیک کنید

امتیاز و تحلیل شما

کاربردی بودن این پژوهش

رای کاربران: 4.48 ( 2 رای)


ا ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین امتیاز: 3٫00 از 5)
لینک های دانلود
به کانال تلگرام جم شیمی بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code