مقالات تخصصی شیمی

سنتز نامتقارن آزیریدین با یک کاتالیزور جدید

سنتز نامتقارن آزیریدین با یک کاتالیزور جدید

دانلود مقاله شیمی آلی با عنوان سنتز نامتقارن و تولید آزیریدین با یک کاتالیزگر جدید که می تواند به تولید داروهای جدید کمک کند. این مقاله تخصصی شیمی که در ادامه از جم شیمی دانلود می کنید مشخص کرده است که در مطالعه جدیدی که اخیراً در Organic Letters منتشر شده است، پروفسور ناکامورا به همراه همکارانش از NITech و دانشگاه اوزاکا، ژاپن، این موضوع را بررسی کردند و در یک موفقیت چشمگیر، موفق به به دست آوردن ترکیبات آزیریدین-اگزازولون با بازده بالا (99٪) و همچنین میزان انانتیوگزینی یا خلوص بالا (98٪) شدند.

دانشمندان از یافته های خود هیجان زده شده و منتظر استفاده از این روش در پزشکی و داروسازی هستند. به گفته محقق اصلی این پژوهش این روش پتانسیل آن را دارد که داروهای جدیدی در اختیار مردم قرار دهد و همچنین کاندیداهای دارویی که در حال حاضر سنتز آنها مشکل است را میسر کند.

Abstract

The enantioselective reaction of 2H-azirines with oxazol-5-(4H)-ones (oxazolones) using a cinchona alkaloid sulfonamide catalyst has been developed. The reaction proceeded at the C-2 position of oxazolones to afford products with consecutive tetrasubstituted stereogenic centers in high yield with high diastereo- and enantioselectivity. The obtained aziridines were converted into various chiral compounds without loss of enantiopurity.

4.9/5 - (220 امتیاز)
منبع
doi.org/10.1021/acs.orglett.1c00259
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا