خانه / دانلود / نرم افزارهای تخصصی شیمی / دانلود Octopus 7.2 نرم افزار اختاپوس و کد محاسباتی نظریه تابعی چگالی DFT

دانلود Octopus 7.2 نرم افزار اختاپوس و کد محاسباتی نظریه تابعی چگالی DFT

دانلود Octopus 7.2 نرم افزار اختاپوس و کد محاسباتی نظریه تابعی چگالی DFT
دانلود Octopus 7.2 نرم افزار اختاپوس و کد محاسباتی نظریه تابعی چگالی DFT

Octopus نرم افزار اختاپوس یکی از نرم افزارهای تخصصی شیمی و کد محاسباتی متن باز و رایگان در زمینه شبیه سازی دینامیک الکترون-یون می باشد که در ادامه از جم شیمی دانلود می کنید. این نرم افزار برای استفاده در سیستم های محدود یک، دو و سه بعدی تحت میدان الکترومغناطیسی وابسته به زمان به کار می رود. اختاپوس یک برنامه و نرم افزار علمی است که با هدف آزمایش اولیه مجازی در یک دامنه امیدبخش از انواع سیستم ها به وجود می آید. در هنگام انجام شبیه سازی در زمان، الکترون ها به صورت مکانیکی کوانتومی در حوزه تابع چگالی کاربردی (DFT)، در فرم وابسته به زمان (TDDFT) آن ها توصیف می شوند. هسته به صورت کلاسیک به عنوان ذرات نقطه توصیف شده است. تعامل الکترون-هسته در تقریب شبه پتانسیل توصیف شده است.

برای اجرای مطلوب اجرای Octopus با استفاده از MPI و OpenMP و با ده ها هزار پردازنده مقیاس می شود. همچنین دارای پشتیبانی از واحد پردازش گرافیکی (GPU) از طریق OpenCL و CUDA است. Octopus نرم افزاری آزاد است که تحت مجوز GPL منتشر شده است، بنابراین شما می توانید آن را دانلود، و از آن استفاده و در آن تغییر ایجاد کنید.

در این بسته محاسباتی شیمی کوانتومی کمیت ها روی فضای حقیقی توصیف می شوند. این نرم افزار محاسباتی بر پایه نظریه تابعیت چگالی وابسته به زمان در قالب و چارچوب معادلات کوهن شم نوشته شده است. تمام کمیت ها در این بسته روی فضای حقیقی بسط داده می شوند و شبیه سازی روی فضا-زمان حقیقی انجام می شود. از این بسته ی محاسباتی برای محاسبات خطی و غیر خطی طیف جذب اتمی مولکولی و طیف هارمونیک دامنه ی وسیعی از سیستم ها استفاده می شود.

برای دانلود Octopus 7.2 نرم افزار اختاپوس و کد محاسباتی نظریه تابعی چگالی DFT روی لینک های دانلود کلیک کنید

امتیاز شما

مفید بودن مطلب برای شما

رای کاربران: 5 ( 2 رای)


ا ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 رای, میانگین امتیاز: 5٫00 از 5)
لینک های دانلود
به کانال تلگرام جم شیمی بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code