گزارش کار شیمی

دانلود گزارش کار آزمایش تیتراسیون هدایت سنجی شیمی تجزیه 2

دانلود گزارش کار آزمایش تیتراسیون هدایت سنجی شیمی تجزیه 2
دانلود گزارش کار آزمایش تیتراسیون هدایت سنجی شیمی تجزیه 2

گزارش کار درس شیمی تجزیه 2 آزمایش تیتراسیون های هدایت سنجی به صورت جامع و کامل همراه با تئوری و شرح کار و رسم نمودارهای لازم در آزمایش هدایت سنجی تیتراسیون رسوبی نقره نیترات با جواب کامل پرسش های آزمایش در ادامه از جم شیمی دانلود نمایید.محلولي که شامل يون هاي فعال مي باشد، جريان الکتريکي را به خوبي هدايت مي نمايد و محلولي که داراي يون هاي با فعاليت کم مي باشد جريان را به مقدار بسيار کم هدايت مي کند و در اين روش تعقيب نمودن هدايت محلول ها در طي آزمايش امکان تشخيص تغييرات و ترکيب محلول ها و از آنجا تعيين نقطه انتهايي را ممکن مي سازد.
هدايت محلولها به تغيير تعداد و اندازه و بار يون ها و همچنين به مشخصات حلال از جمله ویسکوزيته آن بستگي دارد.چنانچه در يک واکنش شيميايي يک يون با يون ديگري که از نظر اندازه و بار الکتريکي با آن تفاوت دارد تعويض گردد. در هدايت الکتريکي محلول تفاوت قابل ملاحظه اي ديده خواهد شد.
در تيتراسيون هدايت سنجي با تعقيب نمودن هدايت محلول ها، هنگامي که در محلول يون هايي اضافه مي شود مي توان نقطه انتهايي را که در آن تعويض يوني کامل مي شود را تعيين نمود که اين نقطه را نقطه انتهايي گويند.

تيتراسيون هدايت سنجي در مورد دو محلول زماني عملي خواهد بود که در واکنشي که بين دو محلول صورت مي گيرد قبل از نقطه انتهايي و بعد از آن در يون با فعاليت هاي مختلف جانشين هم شوند به اين ترتيب مي توان اسيدها را با بازها و با نمک هاي اسيد ضعيف را با اسيدهاي قوي تيتر نمود و نيز واکنش هاي رسوبي را هم مي توان توسط تيتراسيون هدايت سنجي انجام داد.

برای دانلود گزارش کار آزمایش تیتراسیون هدایت سنجی شیمی تجزیه 2 در فالب فایل PDF  و 10 صفحه روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.8/5 - (252 امتیاز)
لینک های دانلود
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا