آموزش شیمی یازدهم

دانلود جزوه آموزش جامع و کامل فصل 1 ، فصل 2 ، فصل 3 شیمی 2 یازدهم + نمونه سوال

دانلود جزوه آموزش جامع و کامل فصل 1 ، فصل 2 ، فصل 3 شیمی 2 یازدهم + نمونه سوال
دانلود جزوه آموزش جامع و کامل فصل 1 ، فصل 2 ، فصل 3 شیمی 2 یازدهم + نمونه سوال

جزوه شیمی 2 یازدهم دبیرستان شامل آموزش جامع و کامل تمام فصل های کتاب درسی ، فصل 1 ، فصل 2 و فصل 3 همراه با توضیحات و آموزش دقیق و طبقه بندی نکات مهم هر مبحث درسی با حل تمرین و نمونه سوال و مثال های متعدد و نمونه سوال و آزمون های درس شیمی 2 پایه یازدهم دبیرستان در قالب یک فایل PDF و شامل 125 صفحه در ادامه از جم شیمی دانلود می کنید.

جزوه آموزشی شیمی یازدهم دبیرستان به صورت تایپ شده و همراه با شکل ها و جداول و نمودار های مهم کتاب درسی و بررسی دقیق هر کدام از آن ها به صورت رنگی و بسیار جامع و کامل آماده دانلود شده است.  در این جزوه در پایان هر فصل نمونه سوال و تمرین های متعدد امتحانی جهت تسلط و آمادگی بیشتر شما دانش آموزان عزیز به همراه جواب آمده است.

بخشی از جزوه شیمی یازدهم فصل 1 قدر هدایای زمینی را بدانیم

  • مواد در زندگی ما نقشی شگرف و مؤثر دارند به طوری كه صنایع گوناگون مانند غذا، پوشاك، حمل و نقل، ساختمان، ارتباطات و هر بخش از زندگی ما كم و بیش تحت تأثیر مواد قرار دارند . اغراق نیست اگر رشد و گسترش تمدن بشری را در گروی كشف و شناخت مواد جدید بدانیم . بررسی تمدن ها از گذشته تاكنون نشان می دهد كه توسعه جوامع انسانی به توانمندی افرادی هوشمند گره خورده است . آنان كه توانسته اند برای رفع نیازهای خود و جامعه، موادی تولید كنند یا با دست كاری مواد، خواص آنها را تغییر دهند . انسان های پیشین فقط از برخی مواد طبیعی مانند چوب، سنگ، خاك، پشم و پوست بهره می بردند، اما با گذشت زمان توانستند موادی مانند سفال را تولید و برخی فلزها را نیز استخراج كنند كه خواص مناسب تری داشتند .
  • با گسترش دانش تجربی، شیمی دان ها به رابطه میان خواص مواد با عنصرهای سازندۀ آنها پی بردند . آنها همچنین دریافتند كه گرما دادن به مواد و افزودن آنها به یكدیگر سبب تغییر و گاهی بهبود خواص می شود . با این روند، آنها به توانایی انتخاب مناسب ترین ماده برای یک كاربرد معین دست یافتند تا جایی كه می توانند موادی نو با ویژگی های منحصر به فرد و دلخواه طراحی كنند . امروزه با رشد و توسعه فناوری، هزاران ماده تهیه و تولید شده كه زندگی مدرن و پیچیده امروزی را ممكن كرده است .
  • دریافتید كه زندگی روزانۀ ما به منابع شیمیایی وابسته است . صبحانۀ امروز خود را در نظر بگیرید، چای خود را با استكانی شیشه ای نوشیده اید كه از شن و ماسه ساخته شده است، در ظرفی كه از خاك چینی ساخته شده است، غذا خورده اید و برای هم زدن چای از قاشقی استفاده كرده اید كه از فولاد زنگ نزن ساخته شده است . فولادی كه پس از طی مراحل طولانی از سنگ معدن به دست می آید . همچنین برای طعم دادن به غذای خود، نمک به دست آمده از خشكی و دریا را روی آن پاشیده اید؛ سبزیجات و میوه هایی را خورده اید كه با استفاده از كودهای پتاسیم، نیتروژن و فسفردار رشد كرده اند . از سوی دیگر، سوختی را كه با استفاده از آن خانه را گرم یا باك خودرو را پر می كنید، از دل زمین بیرون كشیده اند.
  • با پیشرفت صنعت، شهرها و روستاها گسترش یافتند و سطح رفاه در جامعه بالاتر رفت . با این روند میزان مصرف منابع گوناگون نیز افزایش یافت، به گونه ای كه امروزه همۀ افراد جامعه در پی استفاده از تلفن همراه، خودروی شخصی و انواع وسایل الكترونیكی هستند . تأمین این نیازها به همراه تولید انواع دستگاه ها و ابزارآلات صنعتی، نظامی، كشاورزی و دارویی، سبب شده است تا تقاضای جهانی برای استفاده از هدایای زمینی افزایش یابد، به گونه ای كه سالانه حجم انبوهی از منابع شیمیایی بهره برداری می شود . با این توصیف باید باور كنیم كه زمین انباری از ذخایر ارزشمند است كه بی هیچ منتی به ما هدیه شده است هر چند كه این منابع به طور یكسان توزیع نشده اند.

برای دانلود جزوه آموزش جامع و کامل فصل 1 ، فصل 2 ، فصل 3 شیمی 2 یازدهم + نمونه سوال روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.9/5 - (129 امتیاز)

به جزوه آموزش جامع و کامل شیمی یازدهم امتیاز دهید

ارزش جزوه نسبت به دانلود
جمع بندی نکات
نمونه سوال های امتحانی جزوه
آموزش نکات مهم و تستی هر فصل

اگر به دنبال یک جزوه جامع و کامل در زمینه آموزش شیمی 2 یازدهم دبیرستان ، فصل های 1 ، 2 و 3 هستید به شما دانلود این جزوه کامل در 125 صفحه پیشنهاد می کنیم.

User Rating: 3.69 ( 12 votes)
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. جزوه بسیار جمع و جور و کار آمدی هست برای افرادی که میخوان یه جزوه خوب و فراگیر مطالب درسی و فرا درسی شیمی یازدهم داشته باشن توصیه می شود.
    دم نویسنده هم واقعا گرم خدا قوتش بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا