نرم افزار های تخصصی شیمی

دانلود Molegro Virtual Docker v6.0.1 نرم افزار شبیه ساز داکینگ مولکولی و لیگاند پروتئینی

دانلود Molegro Virtual Docker v6.0.1 نرم افزار شبیه ساز داکینگ مولکولی و لیگاند پروتئینی
دانلود Molegro Virtual Docker v6.0.1 نرم افزار شبیه ساز داکینگ مولکولی و لیگاند پروتئینی

Molegro Virtual Docker نرم افزار تخصصی شیمی محاسباتی جهت پیش بینی داکینگ مولکولی و شبیه سازی تعاملات لیگاند پروتئینی است. این برنامه در یک محیط گرافیکی و ساده امکان آماده سازی مولکول، پیش بینی و بررسی اتصالات بالقوه با لیگاندهای مختلف را میسر کرده است. در فرایند داکینگ، محله ی اول، مرحله نمونه­ گیری است که شامل ایجاد کانفورماسیون­ های مختلف لیگاند و بررسی جهت­ گیری آن ها نسبت به جایگاه فعال رسپتور است و در مرحله بعدی که امتیازدهی نامیده می شود، تمایل اتصال لیگاند به رسپتور تخمین زده می شود.

در محیط گرافیکی که این نرم افزار برای کاربر فراهم می کند، می توانید تمام جنبه های فرآیند شکل گیری لیگاندهای پروتئینی از آماده سازی مولکول گرفته تا تعیین مکان های بالقوه اتصال پروتئین مورد نظر و پیش بینی حالت اتصال لیگاندها را بررسی و مدیریت کنید.اتصالات در یک محیط گرافیکی سه بعدی و با کیفیت بالا نمایش داده میشود. در این برنامه از آخرین تکنیکهای پردازش داده استفاده شده است و وقتی آن را در کنار اینترفیس مناسبش قرار میدهیم به ادعای شرکت سازنده در مورد کاربرد پذیری و افزایش بهره وری صحه خواهیم گذاشت.

در واقع Molegro Virtual Docker بر اساس یک روش بهینه سازی یک اتصال با کیفیت بالا و بهینه را که بر مبنای تکنولوژی ها و تکنیک های جدید، محاسبه شده است را ارائه می دهد و این در حالی است که رابط کاربری آن به گونه ای طراحی شده است تا در عین کارایی داشتن و ارائه ی نتایج پیشرفته، برای کاربرانش به راحتی قابل استفاده باشد.

در مقایسه با سایر محصولات این برنامه تعاملات بین مولکول و لیگاندها با دقت بالاتری نمایش داده میشود. این برنامه برای افزایش دقت پیش بینی ها از تکنولوژی های منحصر به فردی استفاده میکند و در این زمینه ادعای برتری بر سایر محصولات دارد و طبق تجربه ای که کاربران این برنامه داشته اند این ادعا تا حد زیادی واقع بینانه است. در هنگام کار با این نرم افزار نیازمند دانش فنی بالایی نیستید. تمرکز شرکت سازنده روی ساده بودن واسط کاربری بوده تا متخصصین بتوانند بدون درگیر شدن با جنبه های غیر فنی کار، وقت بیشتری روی پژوهش های خود صرف کنند.

نصب و استفاده از Molegro Virtual Docker آسان است و کارهای مختلف به کمک ویزاردهای گرافیکی ارائه شده است. ابزارهای تحلیلی نیز به خوبی در این برنامه ایفای نقش میکنند. با توجه به خروجی واحد تحلیل این برنامه که در قالب گزارشهایی خلاصه و مفصل ارائه میشود محققین قادر هستند اطلاعات مفیدی را کسب کنند. این اطلاعات در حالت دستی به سختی حاصل میشود و یا لااقل زمان زیادی برای حصول نتایج مناسب مورد نیاز است. این نرم افزار به صورت کراس پلتفرم ارائه شده است و بر روی سیستم عاملهای ویندوز، لینوکس و مک قابل نصب و اجرا است.

 

قابلیت ها و توانایی های نرم افزار Molegro Virtual Docker:

  • پیش بینی حالت اتصال لیگاندها
  •  دقت بالا در شناسایی درست اتصالات
  •  تعیین مکان های بالقوه اتصال پروتئین
  •  تشخیص یک اتصال بهینه بر مبنای تکنولوژی های جدید
  • رابط کاربری قابل فهم
  • محاسبات دقیق
  • ایجاد کانفورماسیون­ های مختلف لیگاند
  • بررسی فرآیند شکل گیری لیگاندهای پروتئینی
  • و…

برای دانلود Molegro Virtual Docker v6.0 نرم افزار شبیه ساز داکینگ مولکولی و لیگاند پروتیئنی روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.8/5 - (92 امتیاز)
لینک های دانلود
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا