مقالات نانوتکنولوژی

ساخت مواد گرافنی رسانا با استفاده از کاهش باکتریایی

Creation of Conductive Graphene Materials by Bacterial Reduction

مقاله شیمی ساخت و تولید انواع مواد گرافن رسانا Conductive Graphene Materials با استفاده از روش کاهش باکتری به بررسی مکانیسم سنتز و تولید انواع مواد گرافنی رسانا پرداخته است. مقاله نانوشیمی به صورت فول تکست و فایل PDF در ادامه رایگان از جم شیمی دانلود نمایید. مقاله شیمی با عنوان Creation of Conductive Graphene Materials by Bacterial Reduction Using Shewanella Oneidensis در سال 2019 منتشر شده است.

گرافن ترکیبی بی‌نظیر است که کاربردهای فراوانی دارد. دانشمندان راهی یافته اند تا بتوانند این ماده را ارزان تر و با کمک باکتری تولید کنند. هنگامی که باکتری Shewanella Oneidensis با اکسید گرافیت مخلوط شود، باکتری اکثر گروه‌های اکسیژن را حذف و در نهایت گرافن رسانا را باقی می‌گذارد. این روش سریع تر، ارزان تر و دوست دار محیط زیست می باشد. با استفاده از این فرایند می‌توان گرافن مورد نیاز برای کامپیوترها و دستگاه‌های پزشکی را نیز تولید کرد.
گرافن تولید شده توسط این روش نازک تر، پایدارتر و با دوام تر از گرافن‌ های تولیدی به روش شیمیایی می باشد. این گرافن می‌تواند در دستگاه‌های بیوسنسور ترازیستور و دستگاه‌هایی که برای شناسایی مولکول‌های خاص بیولوژیکی مانند گلوکز مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز استفاده شود. این نوع گرافن می‌تواند به عنوان یک جوهر رسانا در تخته مدار، در صفحه کلید کامپیوتر و یا حتی در سیم‌های کوچک برای باز کردن شیشه جلو اتومبیل استفاده شود. در صورت نیاز می‌توان باکتری را بهینه سازی کرد تا گرافن تولیدی فقط از یک سمت رسانا باشد.

Abstract
Graphene’s maximized surface‐to‐volume ratio, high conductance, mechanical strength, and flexibility make it a promising nanomaterial. However, large‐scale graphene production is typically cost‐intensive. This manuscript describes a microbial reduction approach for producing graphene that utilizes the bacterium Shewanella oneidensis in combination with modern nanotechnology to enable a low‐cost, large‐scale production method.

برای دانلود مقاله ساخت مواد گرافنی رسانا با استفاده از کاهش باکتریایی روی لینک های دانلود کلیک کنید.

امتیاز: 5.0/5 از 1 رای.
لطفا صبر کنید...
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

دانلود مقاله مواد گرافنی رسانا با حجم 1.29 مگابایت

منبع
DOI:10.1002/open.201900186
برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن