شیمی تجزیه

دانلود جزوه و گزارش کار آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری

دانلود جزوه و گزارش کار آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری

دانلود جزوه و گزارش کار آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری شامل شرح کامل تئوری آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری در شیمی تجزیه و روش کار و انجام آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری با نمودارهای گزارشکار آزمایش پتانسیومتری در ادامه از جم شیمی دانلود نمایید. اهمیت تیتراسیون ها تشکیل رسوب در اندازه گیری یون های کلرید و برمید ویون نقره به قدری زیاد است که به تیتراسیون های نقره سنجی نیز معروف است در این تیتراسیون ها نیترات نقره
استفاده می شود و در طول زمان تیتراسیون یک رسوب ایجاد می گردد. در تیتراسیون پتانسیومتری همان عمل تیتر کردن انجام می گیرد ولی به جای شناساگر شیمیایی از الکترود شناساگر استفاده می شود.

این سیستم پتانسیومتری شامل دو الکترود است:

  • 1- الکترود مرجع
  • 2- الکترود شناساگر

الكترود شناساگر به ماده ی مورد نظر حساس بوده و غلظت آن را در محلول مورد نظر نشان می دهد. تیتراسیون هایی که با دستگاه پتانسیومتر انجام می گیرد، تیتراسیون های پتانسیومتری نام دارد. در تیتراسیون های پتانسیومتری تغییرات پتانسیل الكترود شناساگر نسبت به الكترود مرجع، به ازای افزایش حجم های معینی از تیتر کننده، سنجیده می شود.

برای دانلود جزوه و گزارش کار آزمایش تیتراسیون پتانسیومتری روی لینک های دانلود کلیک کنید. این گزارشکار در 6 صفحه تایپ شده همراه با نمودارها و محاسبات تهیه و تنظیم شده است.

4.8/5 - (61 امتیاز)
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا