مقالات شیمی دبیرستان

پنجمين شكل از آلوتروپ ودگرشکل های کربن

مکان نمایش تبلیغات شما تبلیغات خود را در این مکان به نمایش بگذارید
پنجمين شكل از آلوتروپ ودگرشکل های کربن

بعد ازالماس ، گرافیت، باکی بال هاونانوتیوب هااینک محققان یک شکل تازه ای از کربن جامد اسفنجی بینهایت سبک که بطور غیر معمول بوسیله مغناطیس ها جذب می شودرا بنام نانو فوم بوجود آوردند ۰ این فوم در آینده می تواند به درمان سرطان و تومورکمک کند .

این ساختار جدید زمانی که فیزیکدانها در دانشگاهی دراسترالیا یک کربن خیلی بزرگ را به کمک لیزرشکستند بوجود آمد هنگامی که دمای این کربن به حدود ۱۰۰۰۰ درجه سانتیگراد رسید آن بصورت یک بافت متقاطعی از تیوب های کربن که محققان این جامد را نانو فوم نامیده اند شکل می گرفت

John Giapintzakis از یک میکروسکوپ الکترونی برای مطالعه ساختمان نانوفوم استفاده کرد.او می گوید این کشف پنجمین شکل از کربن شناخته شده بعد از گرافیت و الماس ودو نمونه اخیرا کشف شده است (کره های توخالی که معروف به باکی مینستر فلورنس یا باکی بالها ونانوتیوبها هستند

Giapintzakis کسیکه این ساختمان را بررسی کرده در ۲۲ مارس درannual در جلسه انجمن فیزیک آمریکا در مونترال می گوید با توجه به اینکه کربن غیر مغناطیسی ولی این فوم بطور جالبی به آهن ربا جذب می شود ،.مطالعات در آزمایشگاه او نشان می دهد این اثر پس از چند ساعتی در دمای معمولی محو می شود ، اما این برای کشف کاربردهای جدید نانوفوم کافی است.
ازآن می توان برای بهبود تصویر گردش خون استفاده کرذ ،همچنین.بوسیله آنها می توان یک تصویر مفصلی از بدن ارائه داد وبا توجه به این واقعیت که انواع مختلفی از بافتها به محیط های مغناطیسی در روشهای متفاوت واکنش نشان می دهند.Giapintzakis می گوید اگر این نانوفوم به رگهای گردش خون تزریق می شد، می توانست فضایی که خون در آن جریان داردرا بسیاربرجسته کند .
David Tomanek از دانشگاه میشیگان کسی که با این فوم کار کرده است ،می گوید آن می تواند به معالجه تومورها کمک کند. او اشاره می کند که این ساختمان جدید برای انتقال حرارت خیلی بد است . Tomanek بیان می کند که این فوم می تواند به تومورها تزریق شود و سپس این تومورها در معرض اشعه فروسرخ قرار می گیرد . این فوم این اشعه را جذب می کند وگرم می شود وسپس تومور از بین می رود بدون این که بافتهای اطراف گرم شوند وصدمه ببینند .

امتیازی داده نشده
لطفا صبر کنید...
مکان تبلیغات شما مکان تبلیغات شما
برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن