خبر

پروفسورمسعود صلواتی نیاسری پرکارترین محقق شیمی ایران در سال2015

پروفسورمسعود صلواتی نیاسری پرکارترین محقق شیمی ایران در سال2015
پروفسورمسعود صلواتی نیاسری پرکارترین محقق شیمی ایران در سال2015

بررسی مدارک علمی ایران در سال 2015 در پایگاه وب آو ساینس نشان می دهد که دکتر ‘مسعود صلواتی نیاسری’، عضو هیات علمی دانشگاه کاشان در رشته شیمی معدنی پرکارترین محقق ایرانی است. دفترعلم سنجی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، این مجموعه به شناسائی پرکارترین پژوهشگر ایران در سال 2015 پرداخت که پس از بررسی ها در وب آو ساینس مشخص شد دکتر صلواتی نیاسری پرکارترین محقق ایرانی است.این استاد تمام شیمی معدنی، نه تنها در رشته شیمی معدنی بلکه در تمامی رشته ها نیز پرکارترین محقق و استاد ایرانی می باشد و تنها دانشمند دو رشته ای ایران و پراستناد در پایگاه ISI می باشد.

** تعداد تولیدات علمی
تعداد کل مدارک علمی دکتر صلواتی نیاسری در پایگاه وب آوساینس برابر با 516 مدرک است که نخستین مدرک این محقق ایرانی به سال 2001 باز می گردد. به طور متوسط وی سالیانه حدود 34 مدرک منتشر کرده و اوج کاری صلواتی سال 2015 با 78 مدرک بوده است.

** کیفیت آثار علمی
شناخته شده ترین شاخص در این زمینه تعداد استنادات دریافتی آثار محقق است که نشانگر استفاده از دانش وی توسط سایر محققان می باشد و بر این مبنا به صورت ضمنی حاوی تایید محقق مورد نظر توسط سایر افراد فعال در آن حوزه تحقیقاتی است.
تعداد کل استنادات دریافتی مدارک علمی دکتر صلواتی نیاسری برابر با هشت هزار و 223 بوده و بر این اساس، میانگین استناد به هر سند وی در دوره فعالیت شان 15.49 است.
براساس شاخص ARC کشوری این محقق 1.71 است که گویای کیفیت بسیارمناسب مدارک علمی وی در مقایسه با مدارک علمی حوزه شیمی ایران است.
همچنین مقدار شاخص ARC صلواتی در سطح جهان و حوزه شیمی 1.06 است که گویای کیفیت بالاتر از میانگین جهانی حوزه شیمی است و می توان چنین تفسیر کرد که وی یک محقق در کلاس جهانی است.

** مقالات پر استناد
مقالات پراستناد آن دسته از مقالات هستند که براساس استنادات دریافتی از انتشارات 10 سال گذشته در یک درصد برتر از 22 حوزه موضوعی وب آو ساینس قرار گرفته اند.
تعداد مقالات پر استناد در کل مقالات یک فرد به عنوان شاخصی از سرآمدی علمی و عملکرد عالی در نظر گرفته می شود.
بر این اساس، چهار مقاله ایشان جزء مقالات پراستناد در پایگاه وب آو ساینس قرار گرفته اند.

** مدرک پراستناد تعداد استنادات

Electrochemical and theoretical investigation on the corrosion inhibition of mild steel by thiosalicylaldehyde derivatives in hydrochloric acid solution
با 149 بار استناد
The inhibitive effect of some bis-N,S-bidentate Schiff bases on corrosion behaviour of 304 stainless steel in hydrochloric acid solution
با 137بار استناد
Facile hydrothermal synthesis, formation mechanism and solar cell application of CuInS2 nanoparticles using novel starting reagents
با 8 بار استناد
A simple sonochemical approach for synthesis of selenium nanostructures and investigation of its light harvesting application
با 8 بار استناد

4.8/5 - (13 امتیاز)
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

جم شیمی

منبع مطلب

منبع:پایگاه وب آو ساینس وایرنا

 

به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا