مقالات شیمی دانشگاهی

دانلود مقاله شیمی پلیمرهای هوشمند و خود ترمیم کننده

دانلود مقاله شیمی پلیمرهای هوشمند و خود ترمیم کننده

دانلود مقاله شیمی پلیمرهای هوشمند و خود ترمیم کننده شامل بررسی روش های سنتز و تولید انواع پلیمر شونده همراه با مکانیسم سنتز و تولید آن ها در ادامه از جم شیمی دانلود نمایید. پلیمرها و کامپوزیت های پلیمری به دلیل برخورداری از ویژگی های مختلف از قبیل فرایندپذیری خوب و پایداری شیمیایی در شرایط اتمسفری مختلف، به طور گسترده در بسیاری از زمینه های مهندسی و صنایع مختلف از قبیل نظامی، فضایی، ساختمانی و غیره کاربرد دارند. اما، از مشکلاتی که بشر طی استفاده از این مواد با آن روبه روست، تخریب آسان آنها به هنگام قرارگرفتن در شرایط ناملایم است.

این موضوع، سبب افت خواص مکان کیی و کاهش طول عمر مواد پلیمری می شود. ترميم درجای مواد پليمري ابتدا نياز به تشخيص محل تخريب توسط بازديد يا دستگاه هايي مانند فراصوت و تابش ايكس و سپس فرایند زمان بر ترميم دارد. در بسیاری از مواد پلیمری كه محل آسيب ديده برای تشخیص واعمال ترميم دسترس ناپذیر است، خودترمیمی حائز اهمیت است.

بنابراین، به دنبال پژوهش و تلاش های زیادی که در این زمینه انجام شده است، دسته جدیدی از مواد هوشمند با عنوان مواد خودترمیمی تهیه شده اند که قابلیت ترمیم خود را به هنگام ایجاد صدمه و آسیب بدون نیاز به منبع خارجی دارند. خاصيت خودترميمي در اين مواد منجر به افزايش طول عمر آنها، كاهش هزينه هاي جا يگزيني قطعات جديد و افزايش ايمني مي شود. در این مقاله سعی شده است تا به طور کلی بر انواع پليمرهاي ترمیم پذیر و سازوکار عملکرد آنها حین رویارویی با صدمات و آسیب ها مرور شود.

برای دانلود مقاله شیمی پلیمرهای هوشمند و خود ترمیم کننده روی لینک های دانلود کلیک کنید.

امتیاز: 5.0/5 از 1 رای.
لطفا صبر کنید...
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

دانلود مقاله شیمی پلیمرهای هوشمند و خود ترمیم کننده با حجم 2.28 مگابایت

منبع مطلب

تهیه و تنظیم: مهرسا امامی، الهام آرام و علیرضا مهدویان

برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا