جملات زیبای شیمی

متن زیبای شیمی با موضوعات و مباحثی از شیمی

متن زیبای شیمی با موضوعات و مباحثی از شیمی
متن زیبای شیمی با موضوعات و مباحثی از شیمی

 متن زیبای شیمی از مباحث و موضوعات مختلف شیمی را در ادامه مطلب مطالعه نمایید. در این متن درباره مباحثی همچون الماس و گرافیت، فلوئور ،آب و…. جملات و عبارتهای زیبایی به رشته تحریر در آمده است.

شیمی یعنی همین…

●سوختن آلکان‌ها، فرایندی برگشت‌ناپذیر است. راستی چرا این ترکیب‌ها بدون توجه به سرانجامی که در انتظارشان است، به سرعت و بدون هیچ پایداری، گام در راه نابود کردن خود می گذارند؟

●هنگامی که الکترون‌ها سوار اتوبوس زیرلایه می شوند، نخست هر یک از آنها یک صندلی دوتایی را بری نشستن انتخاب می کنند. الکترون‌هایی که دیرتر می رسند، اگر صندلی دوتایی خالی پیدا نکنند، کنار الکترون‌های نشسته می نشینند. ما هم همین کار را می کنیم، مگر نه؟

●هنگامی که مواد وارد جمع می شوند و مخلوط تشکیل می دهند، اصالت خود را حفظ می کنند. برخلاف برخی از آدم‌ها که با ورود به هر محیط تازه، به رنگ جمع درمی آیند.

● فلوئور با اراده ترین عنصر است. او حتی آرگون تنبل را به انجام واکنش وادار می کند. (اشاره به مولکول ArF4 و ArF6).

● فلوئور، در دوستی سنگ تمام می گذارد. اگر با عنصری دست رفاقت بدهد، هیچ چیز نمی تواند او را از رفیقش جدا کند. او با همهی علاقهی که به حفظ الکترونهایش دارد، هنگامی که کمبود بور را نسبت به الکترود می بیند، او را در الکترونهای خود سهیم میکند (BF3).

● هر چه اتمها بزرگتر می شوند (شعاع اتمی که بیشتر می شود)، از دارایي های خود (یعنی الکترونها) راحتتر می گذرند. برخلاف انسانها که هر چه مسنتر می شوند به آن چه دارند، وابستگی بیشتر پیدا می کنند و بخشش کمتری از خود نشان می دهند.

● آب با همه لطافت و نرمی که دارد، سرسخت ترین مواد به شمار می رود. اگر دستش به بلور نمک برسد، شبکه ی سخت آن را چنان درهم می شکند که با وجود همه ی آن نیروی جاذبه ی قوی که میان یونها وجود دارد، هر یک به سویی می گریزند و به محاصره مولکولهای آب درمی آیند؛ کاری که از هیچ پتک یا چکشی برنمی آید.

● همیشه نباید بری رسیدن به کمال، چیزی را به دست آورد. گاه گذشتن از چیزهایی که داریم، راه کمال را پیش روی ما می گشاید. درست مانند سدیم که تا از آخرین الکترون لایه ی ظرفیتش نگذرد به آرایش الکترونی کامل دست نمی یابد.

امتیاز: 4.7/5 از 3 رای.
لطفا صبر کنید...
برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا