جملات زیبای شیمی

متن جالب و عاشقانه به زبان شیمی

متن عاشقانه و جالب شیمی که به صورت جمله های زیبا و پرمعنی از طرف یک شیمیدان سروده شده است را در ادامه ازجم شیمی مطالعه بفرمایید. این متن زیبا درباره شیمی به صورت نامه ای عاشقانه در قالب کلمات و اصلاحات شیمی سروده شده است.

متن جالب و عاشقانه به زبان شیمی
متن جالب و عاشقانه به زبان شیمی

به نام او که دلم را آزمایشگاه عشق خود قرار داد. نمی‌دانم این باز چگونه بگویم که لوله آزمایش دلم از محلول فراقت لبریز شده و مایع صبر در ارلن قلبم اشباع شده .نمی‌دانم این بار چگونه بنویسم تلخی فراق که مانند تلخی بازهای قلیایی دمادم کامم را زهرآگین نموده، ناتوانم ساخته!  گویی زیر همان گیوتین که لاوازیه جان داد، هر لحظه جانم را فدای آزمایشات بی‌حد و نصرت می‌کنم!

اگر می‌خواهی حال دلم را بدانی بشری بردار و آن را پر از آب کن، سپس آن را روی شعله قرار بده تا به جوش آید، دل من از عشقت این چنین در جوش و خروش است.

حال گر می‌خواهی گرمای عشقت را لمس کنی از محضر گرامیت تمنا دارم مقداری پتاسیم پرمنگنات را روی کاشی تمیز بریزی آنگاه چند قطره گلیسیرین به آن بیافزایی ملاحظه می‌کنی که گرمای شدید آن مخلوط را شعله‌ور می‌سازد گرما و سوز عشق تو با من چنین کرد.

حال اگر دلت می‌خواهد گرمای عشقت را مستقیما احساس کنی، در یک لوله‌ی آزمایش حدود 5 میلی‌لیتر آب 30 درجه سلسیوس بریز و حدود 20 گرم کلسیم کلرید خشک در آن حل کن.حال انگشتان ظریف و زیبایت را به لوله‌ی آزمایش بچسپان. دیدی که انگشتت سوخت. آتش عشق تو با من چنین می کند.

4.7/5 - (47 امتیاز)

امتیاز شما به این متن

جالب بودن متن

User Rating: 4.05 ( 45 votes)
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا