تازه های شیمی

درمان شکستگی استخوان با استفاده از نانوذرات مغناطیسی

درمان شکستگی استخوان با استفاده از نانوذرات مغناطیسی

دانشمندان موفق شدند با افزودن نانوذرات مغناطیسی به سیمان استخوانی (Bone Cement) شکستگی ستون فقرات را بهبود ببخشند. سیمان استخوانی نوعی ترکیب پلیمری است که به طور گسترده به عنوان عامل نگهدارنده و محکم کننده مفصل های استخوانی مصنوعی و همچنین درمان  انواع شکستگی استخوان به کار می رود. سیمان های استخوانی با پرکردن فضاهای خالی میان استخوان های بدن و پروتز مفصلی به محکم شدن آن در محل کمک می کند. در ادامه از جم شیمی به بررسی و مطالعه این دستاورد علمی می پردازیم.
مطالعات و پژوهش های جدید در حیوانات نشان می دهد افزودن نانوذرات مغناطیسی به سیمان جراحی نقش موثری در درمان شکستگی استخوانی دارد. این مطالعات نشان می دهد نانوذرات مغناطیسی را به راحتی می توان برای دارو رسانی به محل موردنظر هدایت کرد. این روش کیفوپلاستی نام دارد که در آن شکستگی استخوان با سیمان استخوانی پر می شود. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایلینوی که مبتکر این روش هستند معتقدند با افزودن ذرات مغناطیسی می توان درمان و ترمیم شکستگی و دارو رسانی را با اثربخشی بیشتری صورت داد.

در واقع این روش یک سیستم دارورسانی هدفمند است. مطالعات نشان می دهد این روش بسیار امیدوارکننده است؛ چراکه می تواند به گزینه ای برای جراحی بیماران مبتلا به تومور استخوانی یا تومورهای متاستاز ستون فقرات تبدیل شود. از طرفی در درمان پوکی استخوان نیز می تواند موثر باشد.
محققان امیدوارند با استفاده از این روش بتوانند سلول عصبی آسیب دیده ناشی از بیماری ام اس را ترمیم کنند.

امتیاز: 5.0/5 از 1 رای.
لطفا صبر کنید...
منبع
سایسنس دیلی sciencedaily
برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا