سمینار و کنفرانس های شیمی

ششمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست ایران: تبریز ، آبان ۹۲

ششمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست ایران
ششمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست ایران

پیشرفت صنایع با همه مزایایی که دارد آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد نموده است. متاسفانه در کشور ما تا کنون مباحث حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار چندان جدی تلقی نگردیده است. از سوی دیگر، در امر توسعه صنعتی نیز به موضوع کاهش و بازیابی ضایعات، مدیریت پسماند و جلوگیری از ورود آلاینده ها به محیط زیست توجه کافی مبذول نشده است و ادامه چنین روندی به همراه برخی پدیده های طبیعی، خسارات جبران ناپذیری به طبیعت و محیط زیست کشور وارد خواهد کرد. برای کمک به پیشگیری از چنین وضعی، انجمن شیمی ایران اقدام به برپایی سمینارهای شیمی و محیط زیست با همکاری دانشگاههای مختلف کشور نموده است. سمینار های اول تا پنجم از این مجموعه سمینارها به ترتیب در دانشگاه یاسوج (۱۳۸۱)، دانشگاه اصفهان (۱۳۸۲)،  دانشگاه کردستان (۱۳۸۴)، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در بندر عباس (۱۳۸۹) و دانشگاه شهید چمران اهواز (۱۳۹۰) برگزار گردیدند.

ششمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست ایران امید دارد تا بتواند بستر مناسبی را جهت همفکری و مشارکت علمی استادان، پژوهشگران، دانشجویان، صاحبان صنایع و تمامی علاقه مندان به محیط زیست با تاکید بر علوم نوین و مسائل روز زیست محیطی ایران فراهم آورد. این سمینار در تاریخ ۷-۸ آبان ماه ۱۳۹۲ توسط دانشکده شیمی دانشگاه تبریز و با همکاری انجمن شیمی ایران برگزار خواهد گردید.
محورهای سمینار :
 – روشهای نوین تشخیص کیفی و اندازه گیری آلاینده های شیمیایی محیط زیست
– شیوه های کاهش آلاینده های زیست محیطی و اهمیت آموزش در آن
– مدیریت، کنترل و بازیافت پسماندهای صنعتی و آلاینده های محیط زیست
– نانوفناوری و محیط زیست
– روند تغییرات شیمیایی دریاچه ارومیه و اثرات زیست محیطی آن
– شیمی سبز
– بررسی مشکلات زیست محیطی صنایع شیمیایی و مدیریت آنها
– مدیریت پسماندهای آزمایشگاه­های شیمی
هزینه های سمینار :
 به اطلاع میهمانان عزیز می رساند هزینه شرکت در سمینار در دو قسمت مطابق با جدول های “الف” و “ب” به شماره حسابهای مشخص شده واریز می گردد و واریز مبالغ مربوطه بر اساس هر دو جدول الزامی می باشد. لطفا فیش های پرداخت را از طریق وب سایت به دبیرخانه سمینار ارسال فرمایید.
جدول الف
نوع ثبت نام
هزینه ثبت نام (ریال)
عادی
۴۰۰,۰۰۰
اعضای انجمن شیمی ایران
۲۰۰,۰۰۰
دانشجویان عضو انجمن شیمی ایران
۱۰۰,۰۰۰
دانشجویان غیر عضو انجمن
۲۰۰,۰۰۰
هزینه اختصاص یافته بر اساس جدول “الف” به حساب فراگیر بانک تجارت به شماره ۰۱۳۴۰۰۸۹۷۰ به نام انجمن شیمی ایران واریز می گردد. لازم به ذکر است که اسامی اعضای انجمن در دبیرخانه سمینار موجود است اما برای ثبت نام دانشجویی باید تصویر کارت دانشجویی از طریق وب سایت به دبیرخانه سمینار ارسال گردد.
جدول ب
نوع ثبت نام هزینه ثبت نام (ریال)
دانشجویی
۱,۷۰۰,۰۰۰
غیر دانشجویی
۲,۲۰۰,۰۰۰
همراه
۷۰۰,۰۰۰
هزینه اختصاص یافته بر اساس جدول “ب” برای دو وعده ناهار، یک وعده شام،پذیرایی بین جلسات، کیف و بسته کنفرانس برای شرکت کننده اصلی و برای دو وعده ناهار، یک وعده شام وپذیرایی بین جلسات برای همراهان عزیز می باشد. شماره حساب مربوط به واریز مبلغ جدول “ب” متعاقبا اعلام خواهد شد.
لازم به ذکر است سایر هزینه ها از قبیل اسکان، شرکت در کارگاه، بازدید و سایر موارد به طور جداگانه از طریقوب سایت سمیناراعلام خواهد گردید.
تاریخ های مهم :
– آغاز ثبت نام و ارسال خلاصه مقالات: اول خرداد ماه ۱۳۹۲
– پایان ثبت نام و ارسال خلاصه مقالات: ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۲
– اعلام نتیجه داوری: ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۲
– مهلت واریز وجه ثبت نام: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲
– برگزاری سمینار: ۷-۸ آبان ماه ۱۳۹۲ (روزهای سه شنبه و چهارشنبه)
نحوه ارتباط با دبیرخانه سمینار :
آدرس: تبریز- بلوار ۲۹ بهمن- دانشگاه تبریز- دانشکده شیمی- دبیرخانه ششمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست ایران، کدپستی: ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱
تلفن: ۳۲۹۲۷۱۴-۰۴۱۱
همراه: ۰۹۳۹۴۷۵۵۲۹۳
نمابر: ۳۲۹۲۷۱۵-۰۴۱۱
آدرس پست الکترونیکی: ۶NISChE@gmail.com
وب سایت سمینار : http://6nische.tabrizu.ac.ir
امتیازی داده نشده
لطفا صبر کنید...
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا