خبر

آغاز سال جهانی جدول تناوبی عناصر IYPT 2019 در ایران

آغاز سال جهانی جدول تناوبی عناصر IYPT 2019 در ایران

سال 2019 به عنوان سال جهانی جدول تناوبی IYPT 2019 و دوره ای عناصر شیمیایی نامگذاری شده است. به همین مناسبت مراسم رسمی آغاز سال جهانی جدول تناوبی عناصر شیمی در سالن اجتماعات موزه دوران اسلامی تهران برگزار گردید. در ادامه از جم شیمی به شرح کامل خبر آغاز رسمی سال جهانی جدول تناوبی در ایران می پردازیم.

ر موزه علم و فناوری در راستای گسترش سواد علمی- فناورانه و ترویج علم در میان اقشار گوناگون جامعه و ایجاد شور و انگیزه برای یادگیری علم در نسل جوان کشور و تربیت دانشمندان آینده در نظر دارد به مناسبت نام گذاری سال 2019 میلادی به نام «سال جهانی جدول تناوبی عنصرها» همگام با دیگر نهادهای علمی-آموزشی کشور جهت بزرگداشت این سال و تبیین اهمیت و کاربرد جدول دوره‌ای عنصرها اقدام به برگزاری همایشی با عنوان اهمیت و نقش ویژه جدول دوره ای عنصرها می نماید.

در این همایش، دکتر نصیری قیداری با عنوان «نقش مناسبت‌های جهانی در تحقق اهداف و برنامه‌های یونسکو»، دکتر کوتی با عنوان «اهمیت جدول تناوبی در علوم و فناوری» و دکتر وصالی با عنوان «چرا دانستن جدول تناوبی برای مردم مهم است؟» سخنرانی می کنند.

هدف از این مراسم، تبیین اهمیت گرامیداشت سال جهانی جدول تناوبی عناصر شیمیایی و وظیفه موزه و دیگر نهادهای علمی و آموزشی در جهت ترویج این اهمیت در مدارس، دانشگاه‌ها و عموم مردم است و راهبرد این مراسم ارائه سخنرانی‌هایی راهبردی است که شرکت‌کنندگان را تشویق به اجرای برنامه‌هایی در مراکز خودشان کند و همچنین تجربه‌ها، ایده‌ها و خطی‌مشی‌هایی برای اجرای برنامه‌ها نیز در اختیار آنان قرار دهد.

4.9/5 - (169 امتیاز)
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا