خانه / آموزش / آموزش نرم افزار شیمی / دانلود راهنمای فارسی کار با دستگاه كروماتوگرافی گازی طيف سنجی جرمی GC-Mass 7890

دانلود راهنمای فارسی کار با دستگاه كروماتوگرافی گازی طيف سنجی جرمی GC-Mass 7890

دانلود راهنمای فارسی کار با دستگاه كروماتوگرافی گازی طيف سنجی GC-Mass 7890

جزوه و راهنمای فارسی کار با دستگاه آنالیز کروماتوگرافی گازی – طیف سنجی جرمی به صورت جامع و کامل و تشریح گام به گام استفاده از دستگاه GC-Mass 7890 در ادامه از جم شیمی دانلود نمایید. یکی از پيشرفته ترين ابزارهای مورد استفاده در آناليز دستگاهی، دستگاه كروماتوگرافی گازی- طيف سنجی جرمی است. اين دستگاه به طور گسترده در صنايع داروسازی، كشاورزی، پتروشیمی، و غيره به منظور جداسازی وشناسایی تركيبات ناشناخته با نقطه جوش پايين به كار می رود. در دستگاه GC-Mass ترکیبات پس از جداسازی با استفاده از طیف سنج جرمی شناسایی می شوند. روش کار دستگاه GC-Mass شباهت بسیاری به دستگاه GC دارد. اما تفاوت عمده ی آن با دستگاه GC معمولی درآن است كه آشكارساز اين دستگاه همان آشكارساز مورد استفاده در دستگاه Mass می باشد.

بدون شک مهم ترين و پركاربرد ترين روش جداسازی، “كروماتوگرافی”  است. اين روش اولين باربدون شک مهم ترين و پركاربرد ترين روش جداسازی، “كروماتوگرافی”  است. اين روش اولين بار در اوايل قرن بيستم توسط یک گياه شناس روسی به نام تسوت، كشف شد. وی از اين تکنیک برای جداسازی رنگدانه های مختلف گياهی، مانند كلروفيل و گزانتوفيل ها استفاده كرد.كروماتوگرافی بر پايه ی دو روش كلی دسته بندی می شود :

1- در روش اول، جداسازی بر اساس مفاهيم فيزیکی صورت گرفته و شامل دو گروه  كروماتوگرافی ستونی و كروماتوگرافی سطحی می باشد.
2-  در روش دوم ، كه مرسوم تر از روش اول است ،نام گذاری بر اساس نوع فاز متحرک، فاز ساكن وهمچنين نوع تعادل ايجاد شده بين دو فاز صورت می گيرد. اين دسته شامل دو گروه  کلی کروماتوگرافی مایع (همراه با فاز متحرک مايع ) وکروماتوگرافی گازی (با فاز متحرک گازی ) است.

برای دانلود راهنمای فارسی کار با دستگاه كروماتوگرافی گازی طيف سنجی جرمی GC-Mass 7890 روی لینک های دانلود کلیک کنید

امتیاز کاربران

مفید بودن مطلب

رای کاربران: 5 ( 1 رای)


ا ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیازی داده نشده)
لینک های دانلود
به کانال تلگرام جم شیمی بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code