پاورپوینت شیمی

دانلود پاورپوینت آزمایش اسپكتروفتومتری و کاربردهای آن

دانلود پاورپوینت آزمایش اسپكتروفتومتری و کاربردهای آن
دانلود پاورپوینت آزمایش اسپكتروفتومتری و کاربردهای آن

پاورپوینت آزمایش اسپکتروفتومتری و معرفی اجزا و قسمت های مختلف دستگاه اسپکتروفتومتری به زبان فارسی در ادامه در قالب 22 اسلاید از جم شیمی دانلود نمایید.اسپكتروفتومتر يا طيف سنج يك دستگاه آزمايشگاهي اوليه است كه جهت خواندن نتايج آزمايش‌هايي كه واكنش آن‌ها از نوع End point هستند به كار مي‌رود. اين دستگاه ميزان جذب يا عبور طول موج‌هاي مشخصي از انرژي تابشي (نور) از يك محلول را اندازه گيري مي‌كند بيشترين كاربرد آن در آزمايشگاه، در بخش بيوشيمي است.اساس كار اسپكتروفتومتر همانند بسياري از دستگاه‌هاي آزمايشگاهي، بر اندازه گيري ميزان نور جذب شده توسط يك محلول رنگي است كه طبق قانون بير-لامبرت ميزان جذب نور (OD) متناسب با غلظت ماده حل شده در محلول است.  

روشهای طیف سنجی براساس بر هم کنش تابش الکترومغناطیسی با ماده بنیان گذاری شده است و چون امواج الکترومغناطیس، حاصل کاهش سرعت ذرات با بار الکتریکی است بنابراین توسط ماده جذب شده و سبب افزایش سرعت ذرات می گردد. علاوه بر این انرژی نورانی در بر هم کنش با ماده و جذب آن توسط ماده، باعث برانگیختن ماده به ترازهای انرژی بالاتر می گردد.
بنابراین بسته به شدت و قدرت انرژی وارده به ذره با ماده بر هم کنش کرده و پدیده خاصی را سبب می گردد که اساس اندازه گیریهایی نظیر اسپکتروفتومتری را تشکیل می دهد.

برای دانلود پاورپوینت آزمایش اسپكتروفتومتری و کاربردهای آن روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.9/5 - (34 امتیاز)
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

دانلود پاورپوینت آزمایش اسپكتروفتومتری و کاربردهای آن با حجم 155 کیلوبایت

به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا