نرم افزار های تخصصی شیمی

دانلود Chemical Equation Expert 2.11 نرم افزار موازنه واکنش های شیمیایی

دانلود Chemical Equation Expert 2.11 نرم افزار موازنه واکنش های شیمیایی
دانلود Chemical Equation Expert 2.11 نرم افزار موازنه واکنش های شیمیایی
Chemical Equation Expert نرم افزار موازنه واکنش های شیمیایی برای سیستم عامل ویندوز می باشد .این نرم افزار با حجم بسیار کم سخت ترنی موازنه های شیمی را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد. Chemical Equation Expert موازنه یکی از مهمترین و پرکاربردترین بخش های کتاب درسی شیمی دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی است . اهمیت این امر باعث شده تا نرم افزار های متعددی جهت تسهیل دانش آموزان در این کار ساخته شود .در این پست هم ما نرم افزار Chemical Equation Expert را برای شما قرار داده ایم که با ین نرم افزار می توانید پیچیده ترین و سخت ترین موازنه ها را انجام دهید.

به کمک نرم افزار فوق معادله

<—-H2 + Ca(CN)2 + NaAlF4 + FeSO4 + MgSiO3 + KI + H3PO4+ PbCrO4+ BrCl + CF2Cl2 + SO2
 PbBr2 + CrCl3 + MgCO3 + KAl(OH)4 + Fe(SCN)3 + PI3 + NaSiO3 + CaF2 + H2O

به راحتی و در زمان اندک موازنه گردید

زبانه Balancer: شکل وبرو تصویری از زبانه Balancer محیط این نرم افزار را نشان می دهد. برای موازنه یک واکنش، تنها کافی است که واکنش دهنده ها را در خانه های سمت چپ (Reactantss) و فراورده ها را در خانه های سمت راست (Products) وارد کنید. حال با یک کلیک روی دکمه Balanceمعادله موازنه شده در پایین پنجره یعنی در قسمت Balanced Equations Listt درج می شود:

119H2 +18Ca(CN)2 +6NaAlF4 +12FeSO4 +6MgSiO3 +6KI +2H3PO4 +12PbCrO4 +24BrCl +6CF2Cl2 +24SO2
—> 12PbBr2 +12CrCl3 +6MgCO3 +6KAl(OH)4 +12Fe(SCN)3 +2PI3 +6NaSiO3 +18CaF2+110H2O

قابلیت های دیگر نرم افزارChemical Equation Expert

زبانه Searcher: در این قسمت می توانید واکنش های مورد نظر خود را درون بانک اطلاعات نرم افزار جستجو کنید. یعنی واکنش گر یا محصول خاصی را انتخاب کنید و دنبال واکنش هایی بگردید که دارای آن واکنش گر یا محصول می باشند.
زبانه Calculator: در این قسمت جرم مولی مواد درگیر در واکنش به طور خودکار حساب شده و درج می شود. هم چنین می توانید جرم یک ماده را به نرم افزار بدهید تا نرم افزار جرم معادل را برای مواد دیگر در معادله موازنه شده حساب کند.

زبانه Periodic Table: شامل یک جدول تناوبی است که با کلیک روی هر عنصر، می توانید اطلاعاتی در مورد آن عنصر، مانند نقاط ذوب و جوش، الکترونگاتیوی، انرژی یونش و … به دست آورید.

آخرین نسخه این نرم افزار نسخه 2.11 است که دارای قیمتی در حدود 30 دلار می باشد. اما نسخه نمایشی این نرم افزار را می توانید به طور رایگان در زیر دریافت کنید. محدودیت نسخه آزمایشی این است که تنها سه ماده را به عنوان واکنش دهنده و سه ماده را به عنوان فراورده می توانید وارد کنید.

برای دانلود Chemical Equation Expert 2.11 نرم افزار موازنه واکنش های شیمیایی روی لینک های دانلود کلیک کنید.

4.9/5 - (175 امتیاز)
لینک های دانلود
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا