نرم افزار های تخصصی شیمی

دانلود ChemBuddy CASC 1.0.2 نرم افزار محاسبه غلظت محلول ها در شیمی

دانلود ChemBuddy CASC 1.0.2 نرم افزار محاسبه غلظت محلول ها در شیمی

ChemBuddy CASC- concentration calculator دانلود نرم افزار محاسبه گر غلظت محلول ها در شیمی یک نرم افزار بسیار عالی که محاسبات لازم برای تهیه محلول ها و غلظت انواع محلول در شیمی را انجام می دهد. راهنمایی های لازم برای تهیه انواع محلول ها حتی محلول های استاندارد نیز دارا می باشد. کافی است ماده مورد نظر خود را انتخاب و شرایط دلخواه خود مثل حجم محلول را به نرم افزار بدهید تا تمامی محاسبات انجام شوند.

این نرم افزار بسیاری از نیازهای اساسی دانش آموزان و دانشجویان شیمی و حتی اساتید را بر طرف کرده و تحقیقات و آزمایش های آنها را بسیار تسهیل خواهد نمود. استفاده از این نرم افزار را به همه کاربران و شیمی دوستان توصیه می کنیم.

محاسبات غلظت به ندرت دشوار است، اما ممکن است زمان بر باشد. این امر به ویژه زمانی صادق است که باید جرم مولی یا چگالی را بررسی کنید یا به خاطر نمی آورید که چند مولکول آب در نمک هیدراته وجود دارد که برای تهیه محلول استفاده می شود. علاوه بر این، تمرین آزمایشگاهی نشان می دهد که محاسبات غلظت دو بار برای یک مجموعه داده یکسان انجام می شود، گاهی اوقات نتایج متفاوتی بدون هیچ دلیل مشخصی ارائه می دهد.

CASC برای تسهیل کار آزمایشگاهی دانشجویان، متخصصان و آماتورها نوشته شده است. ابزارهای ساخته شده جرم مولی را برای فرمول معین محاسبه می کنند، غلظت ها را تبدیل می کنند (مولار، میلی مولار، مولال، % w/w، %w/v، چگالی و کسر مولی)، همچنین رقت ها را محاسبه می کنند و دستور العمل ها را نشان می دهند. برای معرف های پیچیده حاوی هر تعداد ترکیب، صرف نظر از غلظت آنها.

امتیاز: 5.0/5 از 3 رای.
لطفا صبر کنید...
لینک های دانلود
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. کاربر گرامی لینک دانلود چک شد و مشکلی ندارد.یک بار دیگر تست کنید .همین طور لینک دیگه در سرور پیکوفایل نیز آپلود شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا