مقالات نانوتکنولوژی

دانلود مقاله نقش نانو حامل ها در سیستم های دارو رسانی

دانلود مقاله نقش نانو حامل ها در سیستم های دارو رسانی
دانلود مقاله نقش نانو حامل ها در سیستم های دارو رسانی

پيشرفت سريع در روش های كشف دارو سبب افزايش تصاعدى داروهاى جديد شده است. به دليل متنوع بودن خواص فيزيكى و شيميايى داروهاى گوناگون، نيازمند به سیستم های دارورسانى هوشمندتر می باشیم. از مقول ههاى بسيار مهم در صنعت دارورسانى، بحث دارورسانى كنترل شده به بدن است. با روش هاى معمول مصرف دارو نظير مصرف خوراكى و تزريقى، دارو در سراسر بدن توزيع خواهد شد و تمام بدن تحت اثرات آن قرار خواهد گرفت و عوارض جانبى دارو بروز خواهد كرد. براى دستيابى به يك اثر خاص نياز به مصرف مقادير زيادى از دارو است.

با فناورى نانو می توان به دارورسانى هدفمند دست يافت و زمان، مكان و سرعت آزادسازى دارو را كنترل نمود. سیستم های دارورسانى جديد عوارض جانبى كمتر، كارايى بيشتر و رضايت و راحتى بيمار را به دنبال خواهند داشت. حامل های مختلف به عنوان ناقل های دارو در دارورسانى تأثير گذار هستند

فناورى نانو از مباحث عمده مجامع علمى امروز است كه نويد پيشرفت هاى سريع در تمام زمينه هاى علمى و صنعتى را مى دهد. روند رو به رشد كنونى نشان مى دهد كه اين فناورى در حال پيشى گرفتن از رقيبان سرسخت خود است و مى خواهد يكه تاز عرصه انقلاب صنعتى سوم باشد. يكى از كاربردهاى مهم فناورى نانو در دارورسانى است. سيستم هاى دارورسانى نانوذره اى مختلف با تغيير حامل ها حاصل مى شوند. با فناورى نانو مى توان به دارورسانى هدفمند دست يافت و زمان، مكان و سرعت آزادسازى دارو را كنترل نمود. نانوذرات با حامل هاى مختلف امكان ايجاد تغيير در خصوصيات دارويى را به وجود مى آورند. استفاده از حامل هاى مختلف به عنوان ناقل هاى دارو در حال گسترش است. در اين مقاله به بررسى حامل هاى مختلف در سيستم هاى دارورسانى مى پردازيم .

برای دانلود مقاله نقش نانو حامل ها در سیستم های دارو رسانی روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.8/5 - (134 امتیاز)
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

دانلود مقاله نقش نانو حامل ها در سیستم های دارو رسانی با حجم 200 کیلوبایت

منبع مطلب

تهیه:نگار معتكف كاظمى، كارشناس ارشد نانو شيمى، دانشگاه تهران

به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا