مقالات شیمی دانشگاهی

دانلود مقاله تخصصی شیمی با موضوع آنتروپی و احتمال و بی نظمی

مکان نمایش تبلیغات شما تبلیغات خود را در این مکان به نمایش بگذارید
دانلود مقاله تخصصی شیمی با موضوع آنتروپی و احتمال و بی نظمی
دانلود مقاله تخصصی شیمی با موضوع آنتروپی و احتمال و بی نظمی

آنتروپی و احتمال، در این مقاله تخصصی به بررسی موضوع آنتروپی و احتمال و اینکه آیا مفهوم بی نظمی برای آنتروپی تعریف جامعی است پرداخته شده است.واژه آنتروپی یا اِنتروپی  در رشته های گوناگون علمی معانی متفاوتی پیدا کرده است. آنتروپی پیکان زمان یعنی شاخص اساسی زمان است. یا اینکه در تعریف دیگر نظم -بی نظمی یک تکیه گاه بصری آسان است اما می تواند به شدت باعث گمراهی شود. یا تعریف دیگر اینکه آنتروپی معیاری از تعداد حالت های داخلی است که یک سامانه می تواند داشته باشد.

حالتی را درنظر بگیرید که در آن تعداد معینی از مولکول ها درون سامانۀ گازی در دما و حجم ثابت وجود دارند. هر مولکول در این سامانه افزون بر جنبش های انتقالی، جنبش های چرخشی و ارتعاشی نیز دارد. اگر برای این سامانه تغییر دما در حجم ثابت یا تغییر حجم در دمای ثابت رخ دهد، هر مولکول می تواند موقعیت های گوناگونی را نسبت به دیگر مولکول ها داشته باشد. به هریک از این موقعیت های گوناگون و قابل دسترس یک ریز حالت گفته می شود و تعداد ریز حالت ها برای یک حالت از سامانه، تابع قواعد آمار و احتمال است.

نخستین بار لودویک بولتزمن، فیزیک دان اتریشی ( ١٩٠٦_١٨٤٤) پس از تلاش و پژوهش های دقیق دریافت که آنتروپی(S) با تعداد ریزحالت های ممکن برای سامانه رابطه مستقیم دارد. این رابطه بر روی سنگ قبر وی نیز حک شده است.

برای دانلود مقاله تخصصی شیمی با موضوع آنتروپی و احتمال و بی نظمی روی لینک های دانلود کلیک کنید. این مقاله به طور تخصصی و با محاسبه و فرمول رابطه بین آنتروپی و احتمال و بی نظمی را در 12 صفحه شرح میدهد.

امتیاز: 5.0/5 از 2 رای.
لطفا صبر کنید...
مکان تبلیغات شما مکان تبلیغات شما
لینک های دانلود
مشخصات

تهیه و تنظیم مقاله: ماشا الله جهانی-کارشناس ارشد شیمی تجزیه

برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code