مهندسی شیمی

دانلود جزوه مبدل های صفحه ای رشته مهندسی شیمی

دانلود جزوه مبدل های صفحه ای رشته مهندسی شیمی
دانلود جزوه مبدل های صفحه ای رشته مهندسی شیمی

کاهش هزینه های جاری ناشی از صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از این مبدلها باعث می شود که هزینه اولیه نصب و راه اندازی در زمان کوتاهی مستهلک می گردد. در سالهای اخیر استفاده از مبدلهای صفحه ای در پالایشگاه های گاز کشور رایج شده است و لذا شناخت دقیقتر از این نوع مبدل و مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری آن مورد توجه متخصصین و کارشناسان صنعت قرار گرفته است.
در کتاب و جزوه ی مبدل های صفحه ای پس از مروری بر اصول انتقال حرارت، به تاریخچه این نوع از مبدلها و روند تکامل فناوری ساخت آنها است. در فصول بعدی نیز به تناسب به سایر ویژگی های مبدل های صفحه ای اشاره می شود.برای دانلود جزوه مهندسی شیمی مبدلهای صفحه ای از سایت جم شیمی روی لینک های دانلود کلیک کنید.

اگر يك صفحه گرم در فضاي آزاد قرار گيرد. هواي اطراف خود را گرم ميكند و خود گرمايش را از دست ميدهد. حال اگر اين صفحه در مقابل يك فن قرار گيرد، در مدت زمان كمتري خنـك مـي-شود و هر چه سرعت هواي عبوري از سطح صفحه افزايش يابد، زمان خنك شدن صفحه كاهش مييابـد يا به عبارتي ديگر مقدار انتقال حرارت افزايش مييابد. به اين روش انتقـال حـرارت كـه در اثـر حركـت سيال از كنار منبع گرما رخ ميدهد. انتقال حرارت جابجايي (همرفتي)گويند

برای دانلود جزوه مبدل های صفحه ای رشته مهندسی شیمی روی لینک های دانلود کلیک کنید.

4.9/5 - (126 امتیاز)
لینک های دانلود
منبع مطلب

حجم:3 مگابایت

منبع:جم شیمی

نویسنده:محمد صادق یوسف زادگان

به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا