مرتب سازی: تاریخ | عنوان | تعداد بازدید | | نظرات مرتب سازی صعودی
تغییر نمایش:

آزمایش جالب و شگفت انگیز آتش بر روی آب

171 بازدید0 نظر

آزمایش جالب و شگفت انگیز آتش بر روی آب جریان گاز که شامل گاز بوتان می باشد از محلول نیتروژن و آب می گذرد با اندکی جرقه شعله ور می شود و در ادامه با زیاد شدن فواره آب، آتش در انتهای آن ادامه می یابد و یک واکنش و آزمایش...

واکنش شدید و انفجاری 300 گرم پتاسیم با آب

129 بازدید0 نظر

واکنش شدید و انفجاری 300 گرم پتاسیم با آب از آزمایش های جالب و هیجان انگیز شیمی می توان به واکنش فلز پتاسیم با آب اشاره کرد. در این آزمایش جدود 300 سیصد گرم از فلز پتاسیم از فلزات گروه اول در آب ریخته می شود و یک واکن...

آزمایش شگفت انگیز و جالب آتش سرد در شیمی

137 بازدید0 نظر

آزمایش شگفت انگیز و جالب آتش سرد در شیمی از سری آزمایشات جالب  و دیدنی و جذاب شیمی می باشد که می توانید با مخلوط کردن گاز بوتان و کف صابون با رعایت نکات ایمنی انجام دهید.

آزمایش جالب شیمی: واکنش سولفوریک اسید غلیظ و قند

133 بازدید0 نظر

آزمایش جالب شیمی: واکنش سولفوریک اسید غلیظ و قند یکی از آزمایشات جالب شیمی می باشد که در نتیجه ریختن مقداری سولفوریک اسید بر روی قند انجام می شود.

بهترین آزمایش شیمی: خمیر دندان فیل

64 بازدید0 نظر

بهترین آزمایش شیمی: خمیر دندان فیل یکی از آزمایشات جالب و دیدنی شیمی می باشد که می توانید با افزودن پتاسیم یدید به مخلوط آب اکسیژنه و آب و مایع ظرفشویی و رنگ خوراکی انجام دهید.

آزمایش جالب با نیتروژن مایع

71 بازدید0 نظر

آزمایش جالب با نیتروژن مایع در این ویدئو یکی از آزمایشات جالب و دیدنی شیمی که می توانید با نیتروژن مایع را انجام دهید مشاهده می کنید.

آزمایش خمیر دندان فیل چیست

62 بازدید0 نظر

آزمایش خمیر دندان فیل چیست یکی از آزمایشات جالب و دیدنی شیمی می باشد که بر اثر افزودن پتاسیم یدید به مخلوط آب اکسیژنه و آب و صابون و رنگ های خوراکی می توان به زیبایی هر چه تمام تر آن را انجام داد. در این ویدئو کلیپ آز...

آزمایش باران طلایی: واکنش سرب (II) نیترات و پتاسیم یدید

65 بازدید0 نظر

آزمایش باران طلایی: واکنش سرب (II) نیترات و پتاسیم یدید از سری آزمایشات جالب شیمی می باشد. در این آزمایش رسوب طلایی تولید می شود. بارش رسوب طلایی در نتیجه واکنش سرب (II) نیترات و پتاسیم یدید و تشکیل PbI2 می باشد.

واکنش تجزیه آب اکسیژنه به کمک پتاسیم پرمنگنات

47 بازدید0 نظر

واکنش تجزیه آب اکسیژنه به کمک پتاسیم پرمنگنات از آزمایش های جالب و جذاب شیمی می باشد که در نتیجه آن گاز اکسیژن تولید می باشد. در این آزمایش نقش پتاسیم پرمنگنات کاتالیزگر می باشد.

آزمایش جالب یخ خشک و محلول سدیم هیدروکسید

47 بازدید0 نظر

آزمایش جالب یخ خشک و محلول سدیم هیدروکسید از سری آزمایش های جذاب و جالب شیمی می باشد. واکنش جالب یخ خشک با محلول سدیم هیدروکسید در حضور شناساگر یونیورسال انجام شده است.

آزمایش جالب شیمی: نقره نیترات و روی کلرید

32 بازدید0 نظر

آزمایش جالب شیمی: نقره نیترات و روی کلرید واکنش جالب نقره نیترات و روی کلرید که منجر به تشکیل رسوب سفید نقره کلرید می گردد می توانید در منزل و آزمایشگاه مدرسه یا دانشگاه نیز انجام دهید. واکنش نقره نیترات با روی از سری...

آزمایش جذاب شیمی: آتش در کف دست

54 بازدید0 نظر

آزمایش جذاب شیمی: آتش در کف دست از سری آزمایشات جذاب و دیدنی شیمی می باشد که می توانید با رعایت نکات ایمنی با مخلوط گاز بوتان و کف مایع دستشویی انجام دهید. نگه داشتن آتش در کف دست از آزمایش های زیبای شیمی می باشد.