نرم افزارهای تخصصی شیمی

دانلود Atomistix ToolKit ATK-VNL نرم افزار کوانتومی شبیه سازی نانو ساختارهای الکترونی

مکان نمایش تبلیغات شما تبلیغات خود را در این مکان به نمایش بگذارید
دانلود Atomistix ToolKit ATK-VNL نرم افزار کوانتومی شبیه سازی نانو ساختارهای الکترونی
دانلود Atomistix ToolKit ATK-VNL نرم افزار کوانتومی شبیه سازی نانو ساختارهای الکترونی

Atomistix ToolKit نرم افزارکوانتومی و تخصصی شیمی است که توانایی منحصر بفردی در شبیه سازی نانو ساختارهای الکترونی و محاسبات انتقال الکترونی آنها دارد. این نرم افزار Quantum wise Virtual nano lab به طور گسترده ای در مراکز پژوهشی و صنعتی در سرتاسر دنیا مورد استفاده است به طوریکه از سال 2006 بیش از 600 مقاله علمی با استفاده از این نرم افزار ارائه شده است. تعداد قابل قبولی از این مقالات در توافق خوبی با نتایج آزمایشگاهی هستند. این نرم افزار با (Graphical User Interface(GUI پیشرفته ، بهره گیری از زبان Python و توانایی مناسب برای تبادل داده ها با سایر نرم افزارهای کوانتومی به عنوان یک نرم افزار user friendly معرفی می شود. در یک توصیف کلی ATK-VNL ابزار ایده آلی برای آموزش مفاهیم اساسی نانو تکنولوژی و فیزیک حالت جامد است.

توانایی ها و قابلیت های نرم افزار Atomistix ToolKit ATK-VNL

 •  الکترونیک مولکولیNano wires, diodes, transistors(FET, SET), logic cells, …
 •  اسپینترونیک
 •  الکترونیک کربن ( گرافن و نانولوله)
 •  اتصالات نیمه هادی- فلز
 •  اتصالات تونلزنی مغناطیسی
  از جمله زمینه های مطالعاتی جذاب با این بسته می باشند. در ادامه، اطلاعات جزیی تری در نواحی کاربرد ویژه این بسته داده می شود:
 •  مطالعه مشخصات ساختار الکترونی
  شامل مطالعه نوارهای انرژیband structure، چگالی حالت های انرژی density of states، real- space density، حالت های بلاخ Bloch statesو سایر ویژ گی های مرتبط است.
 •  مطالعه مشخصات انتقال الکترونی
  شامل مطالعه نمودار جریان- ولتاژ، طیف عبور transmission spectrum ، هدایت conductance، هامیلتونی خودسازگار تصویر شده مولکولی(MPSH)، voltage drop و سایر ویژگیهای مرتبط است.
 •  در  نرم افزاری VNL روش های محاسباتی انتقال الکترونی و اسپینی مبتنی بر تابع گرین غیر تعادلی (NEGF)، ترکیب شده با سایر روشهای محاسباتی قدرتمند مانند نظریه تابعی چگالی(DFT) و روشهای نیمه تجربی بستگی قوی (semi empirical tight-binding) است که به طور گسترده ای در مطالعات مربوط به اتصالات مولکولی به کار برده می شود. محاسبات مشخصات انتقالات الکترونی در اثر ولتاژ شامل محاسبات خودسازگار با شرایط مرزی باز خواهد بود که شامل تعیین ماتریس چگالی و پتانسیل خودسازگار در فضای حقیقی خواهد بود. این روش در مقالات زیادی توصیف شده است.

 نرم افزارAtomistix ToolKit از سه بخش به شرح زیر تشکلیل شده است.

 • Atomic 3D-Builder
 • Atomic Toolkint
 • Analysis Tools

برای دانلود Atomistix ToolKit ATK-VNL نرم افزار کوانتومی شبیه سازی نانو ساختارهای الکترونی روی لینک های دانلود کلیک کنید

امتیاز: 4.7/5 از 6 رای.
لطفا صبر کنید...
مکان تبلیغات شما مکان تبلیغات شما
برچسب ها
به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن