آموزش شیمی 2

دانلود جزوه شیمی2 ساختار اتم مبحث اعداد کوانتومی

دانلود جزوه شیمی2 ساختار اتم مبحث اعداد کوانتومی جزوه آموزش شیمی 2 دبیرستان مبحث اعداد کوانتومی را از سایت جم شیمی دانلود نمایید

اصل عدم قطعیت هایزنبرگ:هرگز نمی توان محل دقیق (موقعیت و سرعت و اندازه حرکت)الکترون را همزمان به دست آورد.دانستید که الکترون علاوه بر خصلت ذره ای، خصلت موجی، نیز دارد این خصلت دو گانهباعث می شود که هرگز نتوان چگونگی جابه جا شدن الکترون از نقطه ای به نقطه ایدیگر را معین کرد و نیز نمی توان موقعیت الکترون در اتم دو هر لحظه از زمان مشخصنمود:در مدل کوانتومی (نظریه شرودینگر) که بر پایه خواص موجی الکترون ها، استواراست به جای صحبت از مکان دقیق الکترون، احتمال حضور آن در فضای معینی در اطرافهسته را مورد توجه قرار می دهیم. چنین فضایی را اوربیتال می نامیم.
اوربیتال:فضایی در اطراف هسته است که احتمال یافتن الکترون در آن بیش از 90%باشد. (البته مانند مدل بورانرژی الکترون کوانتیده است).

1ـ احتمال حضور الکترون در جاهای گوناگون در اطراف هسته به وسیله نقطه هایینشان داده می شود. تراکم این نقطه ها در اطراف هسته به صورت ابری در می آید که بهآن ابر الکترونی می گوییم هر جا که تراکم ابر الکترونی یا نقطه ها بیشتر باشد، احتمالحضور الکترون در آن جا نیز بیشتر است.

2ـ اوربیتال یک فضای احتمالیست که می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. اوربیتالها را با حروف مشخصی نامگذاری می کنیم. اوربیتال s و p و d و f.Sکروی و P به صورت دمبل می باشد. برای دانلود جزوه شیمی2 ساختار اتم مبحث اعداد کوانتومی روی لینک های دانلود کلیک کنید

4.9/5 - (287 امتیاز)
لینک های دانلود
منبع مطلب

تهیه توسط:آقای نعمتی مقدم

خجم:300 کیلو بایت

به کانال بزرگ تلگرام جم شیمی بپیوندید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا