خانه / دانلود / نرم افزارهای تخصصی شیمی / دانلود MathType 6.7 نرم افزار تایپ فرمولهای شیمی و ریاضی در ورد

دانلود MathType 6.7 نرم افزار تایپ فرمولهای شیمی و ریاضی در ورد

دانلود MathType 6.7 نرم افزار تایپ فرمولهای شیمی و ریاضی در ورد
دانلود MathType 6.7 نرم افزار تایپ فرمولهای شیمی و ریاضی در ورد

MathType اکثر شما با امکانات فرمول نویسی Word یا همان Equation Editor کار کرده اید. اما برخی از کاراکترهایی که در علوم مختلف مانند شیمی کاربرد دارند در این نرم افزار قابل درج نیستند. نرم افزار MathType یک نسخه کامل شده از Equation Editor می باشد که جایگزین آن می شود و امکانات مختلفی را به آن اضافه می کند. مثلا می توانید یک فلش تعادلی رسم کنید و روی فلش، عبارتی را تایپ کنید.این نرم افزار هم با Office 2003 و هم با Office 2007 سازگار است. در Office 2003 جایگزین Equation Editor می شود و در Office 2007 یک ریبون مخصوص به Word اضافه می کند.

و نکته مهم:

– در Equation Editor و یا MathType عددها به صورت پیش فرض انگلیسی تایپ می شوند. اگر خواستید عددها فارسی تایپ شوند، در پنجره Equation Editor و یا MathType از منوی Style گزینه Define را انتخاب کنید و در قسمت Number یک فونت فارسی را انتخاب کنید. (شکل زیر)
– همین طور برای این که حروف به صورت ایتالیک تایپ نشوند می توانید در مقابل Variable گزینه Italic را غیر فعال کنید. (شکل زیر)

MathType2 345x350 دانلود نرم افزار MathType 6.7 برای تایپ فرمولهای ریاضی

روش نصب :

با اجرای فایل MTW6.exe نرم افزار را با توجه به نکته زیر نصب کنید:

در یکی از مراحل نصب باید گزینه Unlock MathType with a valid product key را انتخاب کرده و شماره سریال (Product Key) را با استفاده از فایل key.txt به نرم افزار بدهید.

در Office 2003 اگر بعد از نصب نرم افزار و در هنگام باز کردن Word 2003 پیغامی ظاهر شد، گزینه Always turst … سپس Enable Macro را انتخاب کنید.
در Office 2007 نیز پس از نصب نرم افزار و در هنگام باز کردن Word 2007 در زیر ریبون ها نواری ظاهر می شود که باید Options را انتخاب کنید و سپس Always turst … را انتخاب کنید.

 


ا ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 رای, میانگین امتیاز: 3٫80 از 5)
لینک های دانلود

رمز فایل: www.jamshimi.ir

لینک1:  دانلود MathType 6.7  (به درخواست کاربران در تاریخ 1 دیماه 95 اضافه شد.)

 لینک 2:دانلودنرم افزار MathType 6.7تایپ فرمولهای شیمی و ریاضی با حجم 6.7 مگابایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی،روی فلش کلیک کنید تا کد جدید تولید شود