خانه / اخبار و اطلاع رسانی / تازه های شیمی / بررسی تاثیر گازهای گلخانه ای بر کره زمین

بررسی تاثیر گازهای گلخانه ای بر کره زمین

بررسی تاثیر گازهای گلخانه ای بر کره زمین

سازمان فضایی آمریکا اعلام کرد دانشمندان در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مه دود و گازهای گلخانه ای، یک سلسله پروازهای تحقیقاتی را بر فراز کالیفرنیا انجام خواهند داد.

به گزارش اسپیس دیلی، آزمایشگاه هوابرد ‪DC-3‬از مرکز عملیات پرواز درایدن ناسا در نزدیکی لس آنجلس به پرواز درخواهد آمد و منطقه‌ای را از سن دیه گو تا سواحل یورکا در جنوب کالیفرنیا پوشش خواهد داد.این هواپیما ترکیبات جوی را اندازه‌گیری خواهد کرد در حالی که دو هواپیمای مجهز دیگر نمونه‌گیری های اضافی را به انجام خواهند رساند. بارت کروز رییس بخش تحقیقات هیات منابع هوایی هوایی که در این تحقیق سازمان ناسا را یاری می‌کند گفت این همکاری اطلاعاتی را در مورد نحوه تولید، انتقال و حتی نابودی آلاینده‌ها در اختیار ما قرار می‌دهد. فرانک کاتلر مدیر این ماموریت گفت آزمایشگاه هوابرد ‪DC-8‬در روز ‪۲۵‬ژوئن (پنجم تیرماه) چهار پرواز از جمله پروازهایی در ارتفاع پایین بر فراز دره مرکزی (سنترال ولی) و مناطق ساحلی کالیفرنیا انجام خواهد داد. محققان بطور هم زمان به جمع آوری اطلاعات از ماهواره‌های رصد زمین ناسا خواهند پرداخت که به آنها امکان می‌دهد داده‌های این پروازها را تایید کرده و الگوهای پیش بینی تاثیر آلودگی هوا

بر این ایالت را بهبود بخشند. * پرتاب ماهواره جیسون ‪۲‬ در همین حال آمریکا و ژاپن نیز روز جمعه برای مطالعه افزایش آب سطح دریاهای کره زمین یک ماهواره به فضا پرتاب کردند. فضاپیمای جیسون ‪۲‬قرار است ماموریت توپوگرافی سطح اقیانوس(‪ )OSTM‬را به منظور تحقیق در مورد تغییرات اقیانوس‌های زمین و ارتباط آنها با تغییرات اقلیمی آغاز کند. این ماهواره روز جمعه در ساعت ‪۳‬و ‪۴۶‬دقیقه به وقت شرق آمریکا با موشک دلتای ‪۲‬از پایگاه نیروی هوایی واندربرگ واقع در کالیفرنیا پرتاب شد. این فضاپیمای ‪۴۳۳‬میلیون دلاری ماموریت مشترکی را با جیسون ‪۱‬که اکنون در مدار است، انجام خواهد داد. جیسون ‪۱‬در سال ‪۲۰۰۱‬پرتاب شد و از آن زمان تاکنون وضعیت آب اقیانوس ها را مورد نظارت قرار داده است. این دو ماهواره با همکاری یکدیگر می‌توانند دو برابر مناطقی را که جیسون ‪۱‬به تنهایی پوشش می‌داد، تحت نظر بگیرند. ناسا در گزارشی اعلام کرده بود که سطح آب اقیانوس‌ها از سال ‪۱۹۹۳‬تاکنون هر سال ‪۳‬میلیمتر افزایش داشته است. دانشمندان فکر می‌کنند این تغییرات تا حد زیادی به خاطر گرمای اخیر زمین و دریاهاست. ذوب یخ‌ها نیز در افزایش سطح آب اقیانوس‌ها موثر است.

منبع : ایرنا


ا ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیازی داده نشده)
به کانال تلگرام جم شیمی بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code